Literarni natječaj (ne)obična ljubavna pjesma
Autor: Mladen Palić, 5. 3. 2020.

Tijekom prve polovice veljače, naši su učenici vrijedno prionuli pisanju pjesama. Na to ih je potaknuo nagradni natječaj školske knjižnice za (ne)običnu ljubavnu pjesmu. U natječaj su se mogli uključiti svi učenici pa je ljubav zavladala njihovim mislima, a rime njihovim bilježnicama.

Između tridesetak pristiglih radova, povjerenstvo koje su činile učiteljica razredne nastave Anamarija Jerković, nastavnica hrvatskog jezika Slađana Vranjković i školska knjižničarka Maja Mrgić, odabralo je one najbolje, koji su nagrađeni prigodnim poklonima.

U kategoriji učenika od prvog do trećeg razreda, prva su dva mjesta otišla u ruke trećaša pa je najboljom pjesmom proglašena Neobična ljubavna pjesma Isabelle Pikunić. Drugo je mjesto osvojio Duje Lukačić, a treće učenica prvog razreda, Lucija Jakovljev.

„Danas su par

jer joj je dao pravi dar.“ (I.P.)

Drugu su kategoriju činili učenici od četvrtog do šestog razreda. Među njima je pobjedu odnijela Gabrijela Kučina iz petog razreda s pjesmom zagonetnog naslova Što je ljubav? Pjesma učenice Brune Bačić iz četvrtog razreda proglašena je drugom najboljom pjesmom u toj kategoriji, a Dore Donatelle Stevanović iz šestog razreda trećom.

„Ljubav je kad ti se pojave leptirići u trbuhu,

kad ne možeš jesti kruh, bombone,

pa čak ni juhu.“ (G.K.)

U posljednjoj su se kategoriji našle pomalo ozbiljnije pjesme učenika sedmog i osmog razreda. Povjerenstvo je najboljim ocijenilo rad Jelene Ostojić iz sedmog razreda, koji nosi naslov Ljubav. Drugo je mjesto pripalo Eni Dujmović iz sedmog, a treće Luni Malnar iz osmog razreda.

„Koliko god se trudila, ljubav se ne može pronaći

nju možeš samo čekati, jednom će doći.“ (J.O.)

U nastavku pročitajte nagrađene pjesme te pogledajte fotografije s dodjele nagrada, koja se poklopile s danom maškara i time još više naglasila kreativnost naših učenika.

Priloženi dokumenti:
nagra_ene_pjesme.docx (15.63 KB)