« Srpanj 2024 »

Vijesti iz knjižnice
Noć knjige
Autor: Ivan Hrabrov, 8. 5. 2024.

U našoj školskoj knjižnici obilježena je noć knjige. Noć knjige je manifestacija koja se obilježava u knjižnicama još od 2012. godine. U noći knjige se pokušava dočarati čarolija stvaranja i radost čitanja knjige. Povod za održavanje noći knjige nam pruža i svjetski dan knjige i autorskih prava, dan dječje knjige i dan autorskih prava.

Povodom dana dječje knjige u knjižnici je  održan knjižnični projektni dan, kada su učenici imali priliku gledati animirane filmove u knjižnici. U manifestaciji noći knjige sudjelovali su treći i četvrti razred. Tema je bila empatija.  Bez empatije nema razumijevanja.  A upravo nas čitanje i priče mogu naučiti empatiji i dobroti, bez obzira dali se uči iz knjige, predstave ili filma. Priče su te koje nam pomažu da suosjećamo sa životima, vjerovanjima i prošlostima sebe i drugih. Na taj način razvijamo i razumijevanje.  Stoga su u školskoj knjižnici odrađene aktivnosti za jačanje empatije. Kako bi pomogli učenicima da svijet vide s gledišta likova u knjizi učenici su izradili empatijske naočale koje je dizajnirala i osmislila književnica i ilustratorica Jen Carnez. Kako je izgledala noć knjige u školskoj  knjižnici možete vidjeti na fotografijama u prilogu.