Održane sve aktivnosti projekta Tate za pet
Autor: Ivan Hrabrov, 19. 2. 2021.

Prošli tjedan su se održale zadnje tri aktivnosti u sklopu projekta „Tate za 5“. Iskoristit ćemo jesenski odmor za sređivanje dojmova, a nakon povratka slijedi igra za sve učenike i njihove očeve.

U utorak, 20. listopada 2020.g., održana je aktivnost prvog razreda „U vrtu s tatom“. Učenici prvog razreda su s očevima posjetili plastenik Divna u mjestu Dobropoljana. U goste su ih primili vlasnici Dino i Renata Kulonja tj. mama i tata našeg prvaša Nike. Hvala im na svemu što su pripremili za „Tate za 5“. Djeca i očevi su najprije razgledali biljke, a zatim s presadili dvije maućuhice koje su odnijeli kući. Prvaši kažu da im je bilo odlično i zbog druženja. Igrali su se u prirodi, skakali na trampolinu i proučavali Nikin bager.

Evo što kažu naši prvaši:

N.K.: „Tata je našao na oglasu bager i mislio da će ga kupiti. Skupljao je novce i doveo ga u kamionu. Tata je kupio bager na dan mog rođendana. Bilo mi je odlično kada su dečki iz razreda skakali po bageru!“

K.K.: „Najbolje mi je bilo presađivati cvijeće. Sagnuo sam se pomirisati ružu i lijepo miriše!“

L.B.: „Najbolje mi je bilo kada sam skakao na trampolinu! Kada sam sadio cvijeće tata mi je govorio kako da posadim. Rekao mi je da moram pritisnuti zemlju!“

U četvrtak, 22. listopada 2020.g., održana  je aktivnost osmog razreda „Šareno košarkaško igralište“. Učenici osmog razreda su s očevima odradili veliki posao. Iako uskoro odlaze iz naše škole, ostavili su u nasljeđe novim generacijama obojano košarkaško igralište. Bilo je planirano obojati samo jedan dio igrališta, ali „Tate za 5“ su nas svih iznenadili svojim vještinama. U manje od sat vremena cijelo je igralište bilo obloženo trakama, obojano i potpisano inicijalima učenika koji su radili vrijedno kao i njihovi očevi. Htjeli smo ih nagraditi sitnicom pa su na poklon dobili čokolade i pernice koje nam je donirala stručna suradnica Tihana Mičić iz Školske knjige. Zahvaljujući divnoj gospođi Tihani i Školskoj knjizi naši osmaši iz projekta „Tate za 5“ odlaze s riječima: „Budućnost, im. Ž. 1. vrijeme koje će doći, koje još ne postoji 2. budući život, budući događaji (svijetla)“ .

U nedjelju, 25. listopada 2020., održana je aktivnost petog razreda „Turnir u pecanju“. Zahvaljujući Športsko ribolovnom društvu Škrpina iz Banja učenici petog razreda su se s očevima genijalno zabavili u ribolovu. Veliko hvala predsjedniku ŠRD Škrpina Romeu Pedišiću koji je vodio cijeli turnir, objasnio sva pravila i vagao ulov na kraju. Također, hvala i tajniku društva Marinu Šljivcu koji nam je izdao ribolovne dozvole i članici društva Jagodi Blagdanić koja je bila velika pomoć u ogranizaciji. Mi u školi smo najviše ponosni na učenike naše škole koji su članovi istog društva. To su naši Luka i Barbara (6.r.), Ivan i Tamara (7.r.), Filip (4.r.) te Elena (3.r.). Oni su cijelo vrijeme budno pratili turnir i pomagali.

Učenik L.P.: „Pokazali smo im čišćenje ješke, zabacivanje štapa, nadivanje ješke na udicu, dizanje štapa, stavljanje predveza i skidanje ribe. I najviše smo pomagali kada bi zapela udica.“

Na kraju vaganja smo proglasili pobjednike; Antonia i tata Ante su osvojili ulaznice za PP Vransko jezero i njihov adrenalinski park. Ulaznica su donacija parka tj. gospođe Vlatke za koju se može reći da je više nego podržala projekt „Tate za 5“. Ovim putem joj se zahvaljujemo i najavljujemo dolazak obitelji Dujmović na provod. Također, njihov izlet bit će olakšan i za troškove prijevoza trajektom jer nam je agencija Jadrolinija odobrila besplatan put za osobno vozilo i cijelu obitelj. Veliko hvala i Jadroliniji što su nam izašli u susret i podržali projekt. Ostali učenici su s očevima također imali odličan ulov pa smo im kao utješnu nagradu dali čokolade, pernice i Modru lastu koje nam je također donirala gospođa Tihana iz Školske knjige.

Pogledajte videa na školskoj Facebook stranici:

5.r. „Turnir u pecanju“:  https://www.facebook.com/100296408355241/videos/652253158823847/

8.r. „Šareno školsko igralište“:  https://www.facebook.com/100296408355241/videos/353488025969048/

1.r. „U vrtu s tatom“:  https://www.facebook.com/100296408355241/videos/360548355153684/