Sa sobom donesite i u srcu ponesite radost i ljubav…
Autor: Mladen Palić, 24. 12. 2018.

Svake godine, u prosincu, shvatimo kako vrijeme leti. Još je jedna godina iza nas i najljepše doba u godini opet je tu. U želji da blagdansko ozračje zavlada i u našoj školi u petak 21. prosinca upriličili smo Božićni koncert i sajam. Kroz program su nas vodili učenica 6. razreda Ena Dujmović i učenik 8.r. David Škrokov. Na početku božićnog programa ravnateljica Natasha Kraljev u ime učenika i učitelja naše škole pozdravila je goste.

Prosinac je stigao nekako brzo! Došla nam je zima, a s njom i mnoštvo događaja vezanih uz blagdane u prosincu. Razmjenu božićnih ukrasa sa školama iz cijele Europe uspješno smo priveli kraju. Europsko božićno drvce, zajedno s jaslicama, ima središnje mjesto u holu naše škole i omiljeno je mjesto učenika tijekom velikog i malih odmora.

Nakon sv. Nikole i sv. Luce koji su razveselili najmlađe učenike naše škole ususret Božiću održan je koncert i sajam u našoj školi. Pripremili smo veselu glazbu uz koju su zapjevali i zaplesali, i veliki i maleni.  Učenik 1. razreda Duje Čikarela u pratnji svojih prvašića donio nam je zimski ugođaj pjesmom Bijeli Božić. Učenici 2. razreda prenijeli su nam ugođaj najsvetije od svih noći skladbom Tiha noć uz pratnju učenice 8. razreda Marine Ostojić na gitari. Trećaši su kao veseli i marljivi patuljci priskočili u pomoć Djedu Mrazu kako bi svako dijete na vrijeme dobilo divan dar. Plesom i pjesmom Božić je četvrtaši su nam dočarali svetu božićnu noć.

Zbor naše škole prenio nam je božićnu čestitku uz glazbenu pratnju učenice 5. razreda Laure Kulonja i učenice 6. razreda Jelene Ostojić te solista Tonke Ostojić i Nike Tadija, učenica 5. razreda i Dine Štorić, učenice 6. razreda. Svojom nas je rasplesanom radošću darivala plesna skupina Dica otoka Pašmana.

Božićnu radost donijele su nam učenice 6., 7. i 8. razreda svojom izvedbom vesele božićne pjesme Carol of the Bells. Druženje se nastavilo na Božićnom sajmu gdje je svatko pronašao neku sitnicu za sebe i svoje najmilije kojom će ih razveseliti.

Glazba u pozadini blagdana svakom susretu s prijateljima i obitelji daje nježnost i toplinu, ljubav i radost, zato je naš koncert bio najljepši poklon ovih blagdana.

Ugođaj s koncerta i sajma pogledajte u galeriji fotografija OVDJE.