Posjetili smo…
Autor: Mladen Palić, 19. 12. 2018.

U petak 14. prosinca učenici 5. i 6.r. u pratnji ravnateljice Natashe Kraljev i svojih razrednika Mladena Palića i Slađane Vranjković posjetili su zadarski CineStar gdje su pogledali animirani film Asterix: Tajna čarobnog napitka, novu filmsku adaptaciju o pustolovinama nepobjedivih junaka Asterixa i Obelixa. Druženje se nastavilo na zadarskom Forumu uz upoznavanje bogate povijesti grada i tradicionalnim posjetom Domu za odrasle osobe „Sv. Frane“.

O filmu:

U ovoj priči Čudomix odlučuje da je vrijeme za osiguranje budućnosti sela te zajedno s Asterixom i Obelixom kreće u potragu za mladim druidom kojemu će prenijeti tajnu o čarobnom napitku koji osigurava trajnu zaštitu sela. Na putu doživljavaju brojne pustolovine i savladavaju brojne prepreke kako bi sačuvali tajnu čarobnog napitka.

Na Forumu:

Nakon filma posjetili su zadarski Forum na kojem su učenici 5.r. usporedili kulturna postignuća Civilizacija prvih pisama – stare grčke i rimske povijesti, grčki i rimski trg te glavna gradska obilježja, a učenici 6.r. kod crkve sv. Donata ponovili su hrvatsku kulturu za vrijeme narodnih vladara s posebnim osvrtom na predromaniku i romaniku kako bi uočili glavna predromanička obilježja. Slijedila je šetnja zadarskim ulicama, uživanje u blagdanskom ozračju koje se osjeća na svakom koraku i na sajmu Naši mali gušti kupovina sitnica za uspomenu.

U Domu za odrasle osobe „Sv. Frane“:

U pratnji ravnateljice Natashe Kraljev pet učenica 6.r. posjetilo je štićenike Doma za odrasle osobe „Sv. Frane“,  Zadar kako bi ih u ovo blagdansko vrijeme razveselili i darivali. Ena Dujmović, Natali Rudić i Maria Škontra pripremile su plesnu točku, Jelena Ostojić odsvirala je na gitari Tihu noć, a Dina Štorić na blok flauti tradicionalnu božićnu pjesmu U se vrime godišća. Zajedno su otpjevale još jednu božićnu pjesmu Oj, pastiri. Štićenicima smo donijeli i prigodne poklone - čestitke koje su izradili učenici 5. i 6.r., poklone UZ „Boduli“ – maslinovo ulje iz školskog maslinika, oslikane torbe i plodove s otoka koje su pripremili roditelji učenika 6. razreda. Druženje je proteklo u veselom i toplom ozračju uz obećanje da se vidimo i iduće godine.

Dojmove učenika pročitajte u nastavku:

Jako mi se svidjelo kad smo bili u kinu. Crtani je bio odličan. Na Našim malim guštima bilo je puno lijepih stvari za kupiti. Lijepo smo se proveli i malo ponovili povijest kod crkve sv. Donata.

Tea

Najviše mi se svidio film koji smo gledali. Svidjele su mi se i velike jaslice koje smo zajedno razgledavali i proizvodi na sajmu Naši mali gušti.

Simona

Od polaska do povratka najbolje mi je bilo u kinu, a film koji smo gledali bio je baš krasan.

Rahela

Jako mi se svidjelo u Domu „Sv. Frane“, zato što smo razveselili ljude koji tamo žive.

Natali

Najviše mi se svidjelo razgledavanje Adventa. Vidjeli smo velike jaslice i mnoštvo kućica. Zračilo je blagdanskim duhom.

Ena

U Domu mi je bilo jako lijepo. Plesali smo, pjevali i svirali. Drago mi je što smo razveselili ljude u domu. Za kraj smo se raspričali s njima o njihovom djetinjstvu.

Jelena

Bilo mi je odlično u Domu „Sv. Frane“, jako smo se zabavili. Pričali su nam o igrama koje su oni igrali kad su bili mali. Na odlasku su nas lijepo pozdravili, a mi smo im zahvalili što su nas tako lijepo primili.

Maria

U Domu „Sv. Frane“ bilo nam je jako lijepo, pjevali smo pjesme i plesali. Ja sam svirala blok flautu, a ostali su plesali. Svi su se razveselili.

Dina

Crtani je bio jako zanimljiv i smiješan. Išli smo na Advent i vidjeli jaslice. Bilo je sve odlično.

Dora Donatella

Najviše mi se svidio film, zato što je bio smiješan. Svidjelo mi se i na sajmu Naši mali gušti gdje sam kupio suvenir sa svojim imenom.

Ivan

Svidio mi se film jer je bio zanimljiv. Svidjelo mi se i na sajmu Naši mali gušti, zato što sam vidio puno ručno izrađenih stvari.

Filip

Meni je najbolje bilo kad smo gledali film i kad smo posjetili Trg pet bunara, bilo je odlično.

Anđela

Najviše mi se svidjelo kad smo bili u kinu jer volim gledati filmove.

Aldis

Ugođaj sa zadarskih ulica i Adventa pogledajte u galeriji fotografija.