Do baštine na krilima mašte
Autor: Mladen Palić, 4. 12. 2018.

U četvrtak 15. studenoga učenica 6.r. Rahela Ljubanović u pratnji tajnice škole Adriane Ćosić otputovala je, kao izabrana predstavnica naše škole, u Zagreb na završnu svečanost Nacionalnog kviza za poticanje čitanja Do baštine na krilima mašte održanog u sklopu Mjeseca hrvatske knjige.

Mjesec hrvatske knjige manifestacija je kojom se tijekom mjesec dana (15. listopada – 15. studenoga) nastoji na državnoj, ali na lokalnim razinama govoriti o knjizi, promicati čitanje i okupljati sve istinske ljubitelje knjige. Pokrovitelj manifestacije je Ministarstvo kulture RH, a organizator Knjižnice grada Zagreba. Završna svečanost uz javno izvlačenje i dodjelu nagrada pobjednicima održala se u predvorju Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu.

Kako je protekao dan, pročitajte u osvrtu učenice Rahele Ljubanović.

U četvrtak 15. studenoga tajnica moje škole i ja krenule smo u Zagreb. Morala sam ustati jako rano, u 4,30 sati kako bih na vrijeme stigla na brod u Preko. Do Preka nas je odbacio moj tata i bez problema smo stigle do Zadra. Put autobusom do Zagreba kratila sam čitanjem. Kada smo stigle u Nacionalnu i sveučilišnu knjižnicu, bio je to predivan osjećaj. Slijedilo je izvlačenje glavne i utješne nagrade, nažalost nismo bili izvučeni, zato smo se dobro zabavile na Interliberu – sajmu knjiga koji smo posjetile. Kad smo stigle na sajam, zaprepastila sam se. Nikada, ali nikada nisam vidjela toliko knjiga na istom mjestu. Iako smo posjetile samo jedan odjeljak, uspjela sam kupiti knjigu. Povratak kući bio je jednako ugodan kao i polazak. Kada sam stigla kući, oko osam sati navečer, imala sam vremena samo oprati zube, obući pidžamu i baciti se u krevet.