Glagoljica s mirisom mora i okusom soli
Autor: Mladen Palić, 25. 11. 2018.

Radionicama za učenike 5. – 8.r. i ove smo godine obilježili Mjesec hrvatske knjige. Ovogodišnja je manifestacija posvećena kulturnoj baštini. Glavna je tema Baš baština, a moto (U)čitaj nasljeđe! pri čemu je osnovni motiv glagoljica kao posebnost hrvatske baštine, nacionalnog i kulturnog identiteta.

Učenici 5. razreda sudjelovali su u radionici izrade straničnika. Na izrezane papiriće u boji ispisivali su slova svoga imena na glagoljici, a zatim ih  lijepili na karton straničnika, kako bi složili svoje ime napisano na glagoljici.

Učenici 6. razreda izrađivali su glagoljska slova od eko materijala. Prikupljali su eko materijale (kore mandarine, leću, slanutak, grah, tjesteninu…), crtali i izrezivali kartonske sheme glagoljskih slova, lijepili eko materijale te oblikovali glagoljske grafeme.

Učenici 7. razreda u radionici Otočna azbuka na prepoznatljivim su otočnim pejzažima oblikovali slovo glagoljice od materijala iz prirode i kreativnim izražavanjem u mediju fotografija mobitelom snimili fotografiju izrađenog slova glagoljice u prirodi.

Učenici 8. razreda u radionici Pašman u srcu prikupljali su podatke o posebnostima otoka Pašmana koje čine kulturnu baštinu i od prikupljenoga su materijala izradili plakat.

Radovi nastali tijekom radionica izloženi su na školskom panou. Ugođaj s radionica možete pogledati u galeriji fotografija OVDJE.