DAN ŠKOLE 2016
Autor: Mladen Palić, 31. 5. 2016.

U petak 27. svibnja 2016. godine proslavili smo Dan škole prigodnim programom koji su pripremili učenici koji aktivno sudjeluju u radu literarne i plesno-ritmičke skupine, malog i velikog zbora te skupine svirača naše škole uz pomoć svojih mentora.

Na samom početku voditelji programa Marija Mađerić i Ante Benčić zaželjeli su toplu i srdačnu dobrodošlicu i zahvalili svima koji su svojim dolaskom uveličali ovaj, za sve nas, poseban dan – Dan naše škole.

Nakon pozdravne riječi ravnateljice naše škole Natashe Kraljev uslijedio je kratak kulturno-umjetnički program u kojem smo pokušali prenijeti barem mali dio onoga što smo marljivo radili tijekom ove godine uz veliku pomoć i podršku svojih nastavnika. Prvaši su nam se predstavili pjesmom Rap o Crvenkapici, mali zbor pjesmama Pismo mojoj majci i Maestral, Dica otoka Pašmana plesnom točkom, a četvrtaši sviranjem na blok flautama i kreativnim video uradcima kojima su sudjelovali na raznim natječajima tijekom godine. Skladbama iz programa Glazbene škole predstavili su nam se učenici naše škole, ujedno i učenici Glazbene škole u Biogradu, Tea Tomašević, David Kuštera, Marina Ostojić, Andrija Ugrinić, Dijana Lukačić i Leonarda Peričić  na gitari te Lucia Mađerić na tamburici. Učenici 7.r. predstavili su nam svoj projekt pod nazivom Putem vjetra, sunca i mora do ostvarenja naših snova kojim su predstavljali našu školu na državnoj smotri projekata Građanskoga odgoja i obrazovanja.

Uslijedila je podjela pohvalnica i nagrada za istaknute nastavnike i učenike koji su svojim trudom i zalaganjem doprinijeli promicanju imena naše škole te podjela zahvalnica istaknutim pojedincima za unaprjeđenje suradnje između škole i lokalne zajednice. Pohvalnice, zahvalnice i nagrade uručila je ravnateljica naše škole.

U drugom dijelu kulturno-umjetničkog programa nastupio je zbor učenika pjesmama Maslačak i Prijateljstvo pravo i učenica 5.r. Doroteja Jerković svojom pjesmom Policajci kojom je osvojila 3. mjesto na državnom literarnom natječaju. Na samom kraju svečanoga programa uživali smo u koreografiji Tornadella Zvončica.

Aktivnosti u kojima smo sudjelovali tijekom ove godine možete pogledati u kratkim filmovima u prilogu, a djelić ugođaja sa same priredbe u galeriji fotografija.