U V O Ć NJ A K U
Autor: Mladen Palić, 14. 4. 2016.

Dana  5.  travnja   2016.  godine,  učenici 1. r. sa svojom učiteljicom Anamariom Jerković posjetili su voćnjak u mjestu Mrljane na otoku Pašmanu.

Tamo su ih srdačno dočekali vrlo ljubazni vlasnici voćnjaka gospodin Rade Krajnović i gospođa Rajna Krajnović.

Učenici su imali priliku vidjeti preko dvadeset različitih vrsta voćaka : lješnjak, orah, smokvu, vinovu lozu, dunju, krušku, jabuku, nešpulu, masline, limune, mandarine, ogrozd, šljivić, nekoliko vrsta šljiva, nekoliko vrsta višanja, trešnju, breskvu, marelicu te neko voće koje raste kao grm, a to su šipak-nar, jagode i ribizl. Ima tu i ljekovitog bilja: kamilica, kadulja, lavanda, aronija i dr.

Osim voćnjaka vidjeli su i jako lijepo uređen vrt bogat raznolikim povrćem: krumpirom, lukom, češnjakom, bobom i  drugim. Biljke nisu tretirane nikakvim pesticidima, tako da se radi o ekološkom uzgoju voća i povrća.

O svemu se brinu gospođa Rajna i gospodin Rade, a u svoje slobodno vrijeme pomaže im i njihov sin Nikola.

Na kraju obilaska voćnjaka gospođa Rajna ih je počastila s kolačima koje je napravila od domaćih oraha.  Zanimljivo je da od voća iz svog voćnjaka  radi marmeladu i druge proizvode.

Puni dojmova i znanja vratili su se u školu.

U foto galeriji možete naći fotografije iz voćnjaka.