Dan sjećanja na žrtve Holokausta
Autor: Mladen Palić, 15. 2. 2016.

I ove smo školske godine obilježili Dan sjećanja na žrtve Holokausta i sprječavanja zločina protiv čovječnosti koji se obilježava svake godine 27. siječnja. Program se provodio s učenicima sedmog i osmog razreda, a obuhvatio je korelaciju među predmetima hrvatski i engleski jezik te vjeronauk, a s učenicima su radile nastavnica hrvatskog jezika Slađana Vranjković, nastavnica engleskog jezika Vivijana Melada, knjižničarka Katarina Smolić i vjeroučiteljica NevenaTadić.

Na satu hrvatskog jezika učenici su interpretirali lektiru Dnevnik Ane Frank. Trebali su usporediti jedan svoj dan s danom Ane Frank osvrnuvši se na kućne i školske obveze te slobodno vrijeme. Na primjeru Ane Frank trebali su usporediti prava koja nisu imala djeca za vrijeme Holokausta, a koja prava imaju djeca danas. Također su razgovarali o predrasudama i opasnostima koje predrasude donose.Od prikupljenih su materijala izradili plakate.

Učenici su pogledali filmove koji  se bave tematikom progona Židova Dječak u prugastoj pidžami (sedmi razred) i  Schindlerova lista (osmi razred).

Na satu engleskog jezika učenici su gledali video Hannaleh′s Rescue na engleskom jeziku o spašavanju židovske djevojčice Hannaleh. Zadatak je bio slušati i  zajednički prevoditi s engleskog na hrvatski.

Na vjeronauku je vjeroučiteljica učenicima pričala o progonu Židova kroz povijest i o životu Maksimilijana Kolbe.