« Srpanj 2024 »

Učenici 3. razreda u Aktualnom satu na radio BNM-u
Autor: Mladen Palić, 17. 11. 2015.

20. studenog  u utorak točno  u 13.00  sati učenici trećeg razreda sudjelovali su u kontakt emisiji  Aktualni sat koja se emitira na radiju BNM.

U trajanju od sat vremena sedmero učenika 3. razreda predstavili su sve ono što su radili od početka školske godine.

Učenici su predstavili prvu temu mjeseca listopada „ Domovina se u srcu nosi njome se ponosi“, koju smo obilježili povodom Dana neovisnosti. Govorili su sve što se radilo na  satovima  iz pojedinih predmeta vezano za tu temu. Na satu likovne kulture crtali smo našu domovinu Hrvatsku , na satu hrvatskog jezika pisali pjesmice o domovini. Cijeli razred morao je naučiti pjesmicu Maleni je svijet.

Na našem  mjesečnom panou  je velika karta Hrvatske, mala karta otoka Pašmana, pekar i vreća od jute, naravno i učenički radovi.

U nastavku emisije učenici su predstavili druge dvije teme koje su vezane za prvu temu „Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje“ i „Bogatstvo Pašmanske zemlje“koja je ujedno i krovna tema mjeseca listopada. Učiteljica je  učenicima izradila  veliku vreću od jute i 14 malih vrećica za svakog učenika. Na vrećicama su pisala imena biljaka koje su rasle i koje rastu na našem zelenom otoku. Svaki učenik napisao je pjesmicu o biljci te morao  pronaći na internetu ili enciklopediji  sve zanimljivo o pojedinoj biljci.

Učenici su predstavili svoje planove za Božićnu priredbu, uključenje u Prometnu učilicu, tiskanje dvije slikovnice (Legenda s brda Bokolja i Raj na zemlji), nastavak  projekta Škole za Afriku i Memento prijateljstva.

Učenici su  pjevali i svirali, a cijelu snimku emisije možete poslušati na linku.

Učiteljica : Martina Bojmić