« Srpanj 2024 »

Valentinovo
Autor: Mladen Palić, 12. 3. 2015.

Opet smo bili vrijedni u mjesecu ljubavi. Ljubavna pošta, film, školski natječaj za neobičnu ljubavnu pjesmu i ovu su nam veljaču učinili najljepšim mjesecom u godini.

• Dan uoči Valentinova 13. veljače učenice 8. razreda Desire Bačić, Dina Bobić, Martina Smoljan, Marina Šljivac i Ana Tarokić podijelile su pristigla pisma učenicima koji su ih marljivo pisali i ukrašavali cijeli tjedan. Naš novi poštanski sandučić  i ove je godine bio pun kao šipak. Drage osobe i prijatelje razveselili smo lijepim riječima i izmamili osmijeh na njihova lica. Djelić atmosfere s podjele pisama možete pogledati u galeriji fotografija.

​​

• Sada već tradicionalno, organizirali smo pjesnički natječaj „(Ne)obična ljubavna pjesma“ i nagradili tri najljepše ljubavne pjesme. Ocjenjivački žiri u sastavu nastavnice hrvatskog jezika Slađane Vranjković i školske knjižničarke Nikoline Dolfić, jednoglasno je odlučio:

Prvu nagradu je odnijela Rahela Ljubanović (2.r.) s pjesmom Ljubav na svijetu, drugo mjesto zauzela je Natali Rudić (2.r.) s Tajnom ljubavi, a treće mjesto pripalo je Klari Magić (3.r.) za Ljubav na livadi. Njihove pjesme potražite u prilogu.

Čestitamo nagrađenim pjesnikinjama, a svima ostalima, koji su sudjelovali, zahvaljujemo na   uloženom trudu!

• Školska knjižnica je na dva dana pretvorena u kino dvoranu. Učenici 7. i 8. razreda mogli su pogledati projekciju filma „Juno“, učenici 5. i 6. razreda film „Kraljevstvo izlazećeg sunca“. Oba filma bavila su se temom, a kojom drugom doli temom ljubavi.

Priloženi dokumenti:
Nagra_ene_pjesme.pdf (45.37 KB)