« Srpanj 2024 »

Jednodnevni izlet učenika petog, šestog i sedmog razreda
Autor: Mladen Palić, 27. 5. 2013.

Petaši, šestaši, sedmaši i njihovi razrednici nastavnice Slađana Vranjković i Vivijana Melada te nastavnik Hrvoje Rančić posjetili su 14. svibnja NP „Plitvička jezera“ , rodnu kuću Ante Starčevića i Memorijalni centar Nikola Tesla u sklopu jednodnevnog izleta učenika.

Slijede dojmovi učenika nakon izleta.

Nakon dugog iščekivanja došao je i taj dan, dan izleta koji smo proveli s onima koje volimo i s kojima provodimo većinu svog vremena. U autobusu nas je dočekala „vodička“ koja je prema nama bila jako ljubazna i draga i koja nam je uljepšala ovaj izlet, (posebno muškom dijelu razreda). U autobusu su svi bili pospani pa nismo puno ljutili nastavnike. Put nije bio toliko dug i naporan.

Prvo odredište bila su Plitvička jezera. Tu smo uživali u čarima prirode, bilo je prelijepo. Malo smo se i fotografirali, a najljepše slike ispale su pokraj Velikog slapa koji je bio i najveća atrakcija. Nakon dugog pješačenja i razgledavanja jezera, malo smo se odmorili uz vožnju u brodu po jezeru Kozjak. Tu smo također uživali u prirodi i njezinim ljepotama i divili se toj čistoći koje nema nigdje na svijetu. Vidjeli smo i mnoge životinje koje su krasile sliku prirode. Poslije vožnje otišli smo na ručak u restoran „Macola“. Tamo su kuhari odlično pripremili hranu, konobari je spretno poslužili, a mi uživali.

Nakon ukusnog ručka išli smo u Gospić, u Veliki Žitnik, u rodnu kuću Ante Starčevića, oca naše domovine. Tu su nas dočekali ljubazni domaćini koji su nas lijepo ugostili. Žena u narodnoj nošnji ukratko nam je prepričala bitne crtice iz njegovog života. Kad smo ušli u kuću, vidjeli smo njegovu radnu i spavaću sobu u kojoj je bio smješten šivaći stroj. Također smo vidjeli na zidovima neke Starčevićeve domoljubne stihove kao i drugih pjesnika tog vremena.

Na kraju smo otišli u Memorijalni centar Nikole Tesle u Smiljan. Tu je bilo dosta zanimljivo. Saznali smo dosta toga o Tesli, pogledali dokumentarac o njegovu životu, razgledavali smo i neke njegove izume, a na kraju smo imali malo slobodnog vremena u zabavnom parku koji je napravljen prema njegovim izumima.

Put natrag bio je potpuna suprotnost od onoga kad smo krenuli. Bilo je tu smijanja, pjevanja i zafrkavanja. Na svu sreću nastavnici su sve to izdržali, zato ih treba pohvaliti, jer,stvarno, bez njih ovaj izlet ne bi bio ovakav kakav jest. I evo, na kraju , u ime svih učenika, zahvaljujemo nastavnicima koji su nas marljivo pazili i trpjeli sve naše ispade i gluposti. J

Vaši sedmaši

Fotografije u galeriji prenijet će vam ljepotu prirode u kojoj smo uživali, ali i trenutke opuštanja i zabave.

vol. 1

vol. 2