« Srpanj 2024 »

Valentinovo
Autor: Mladen Palić, 18. 2. 2013.

I ove smo godine nizom prigodnih sadržaja obilježili Valentinovo slaveći najljepši i najuzvišeniji od svih osjećaja – LJUBAV. Uoči  Dana zaljubljenih u srijedu 13. veljače prikazan je film Romeo i Julija za učenike 6.-8.razreda.

Skoro 400 godina nakon što je veliki W. Shakespeare napisao svoju vjerojatno najpoznatiju ljubavnu dramu te nakon brojnih dramskih, književnih i filmskih varijacija bezvremene priče o tragičnom kraju nesretnih ljubavnika, australski je redatelj B. Luhrmann sredinom devedesetih uspio snimiti jednu od najoriginalnijih i najboljih verzija. Iako je priču smjestio u moderan američki grad, Luhrmann je cijeli film izgradio oko originalnih Shakesperarovih dijaloga.

Ako ga kojim slučajem još niste pogledali, zadnji je čas da to učinite. Nas je ostavio bez daha, a sigurni smo da i vi nećete ostati ravnodušni.

Treću godinu zaredom u našoj je  školi organizirana LJUBAVNA POŠTA. U tjednu prije Valentinova učenici su ubacivali  svoja pisma i poruke za drage osobe u veliki sandučić u knjižnici koji su izradili učenici likovne skupine naše škole. Na sam dan Valentinova osmašice Ivana Benčić (R.). Izabela Bobić, Sandra Ralić i Marcela Škrokov odigrale su uloge poštarica,  razvrstale i podijelile pristiglu poštu. Ove je godine ubačen rekordan broj pisama pa su imale pune ruke posla.

G:\Valentinovo u skoli\IMG_1841.JPG

G:\Valentinovo u skoli\IMG_1839.JPGG:\Valentinovo u skoli\IMG_1840.JPG

Ljubav je u zraku i to je najvažnije od svega. Volite se, budite sretni, veseli, nasmijani i zaljubljeni preko svake mjere. Sretno vam Valentinovo!