Božićne humanitarne akcije
Autor: Jelena Mandić, 14. 12. 2010.

U vrijeme Došašća naša škola sudjelovala je u tri hvale  vrijedne humanitarne akcije.

U našoj školi se ove godine provode četiri humanitarne akcije:

Početkom prosinca učenici, roditelji i djelatnici škole uključili su se u Caritasovu Božićnu akciju "Za 1000 radosti"  - za pomoć obiteljima u potrebi. Prodajom magneta, koje je dostavio Caritas, sakupljeno je 547,00kn. Polovica iznosa je uplaćena na žiro račun Caritasa, a polovicu smo odlučili donirati teško bolesnom dječaku Roku Ugriniću. Akciju je koordinirala naša učiteljica Nadežda Agić. ZAHVALJUJEMO SVIMA KOJI SU SE ODAZVALI OVOJ AKCIJI.

U četvrtak 16. prosinca 2010. u vremenu od 9,00 do 12,00 sati u holu škole održati će se prodajna izložba eko-etno skupine "Boduli" Voditeljice skupine  Antica Matulić i Josipa Kolanović Tičić i učenici će ponuditi na prodaju djela vrijednih ruku samih učenika i roditelja, a sav prihod smo odlučili uplatiti na bankovni račun za liječenje Roka Ugrinića.

link

Osim prodajne izložbe, u školi ćemo do 23. prosinca sakupljati i novčane priloge za Rokovo liječenje. Koordinator akcije je naša učiteljica Martina Benić.

Učiteljice razredne nastave i učenici od 1. do 4. razreda naše škole te njihovi roditelji su početkom prosinca prikupili igračke, slikovnice i školski pribor i na taj način pripremili 4 velika paketa koja ovih dana šaljemo, zajedno s dobrim željama za predstojeće blagdane, u dječji vrtić Vrtuljak u Nuštru, Vukovarsko-srijemska županija. Koordinator ove akcije je naša učiteljica Anamaria Jerković.

U ponedjeljak 20. prosinca 2010. skupina učenika naše škole, u pratnji učiteljica Antice Matulić i Anamarije Jerković te pedagoginje Marte Kožul Blagdanić, posjetiti će Dom za starije i nemoćne Sv. Frane u Zadru. Kao i prošle godine korisnike Doma darivati ćemo maslinovim uljem dobivenim od maslina iz školskog maslinika te suhim smokvama i voćem. Učenici 3. i 4. razreda su , pod vodstvom svoje učiteljice Anite Tudorović, za tu prigodu pripremili i prigodan igrokaz.