« Ožujak 2024 »

Vijesti iz knjižnice
Dan sigurnijeg interneta
Autor: Ivan Hrabrov, 14. 2. 2022.

Dan sigurnijeg interneta u školskoj knjižnici protekao je tako da smo čitali slikovnicu sigurni s Neticom, također čitali smo i slikovnicu autora; Jennifer More- Mallinos-a, kad se zanemare internetska pravila, te smo zaigrali društvenu igru koju je kreirao centar za sigurniji Internet. U toj igri učenici su dobivali pitanja i zadatke pomoću kojih smo zapravo ponavljali sve što smo pročitali u slikovnicama; a to je koja su pravila ponašanja na internetu. Uz zadatke iz društvene igre nastali su radovi s kojima je napravljen  pano o sigurnosti na Internetu.

Festival dječjih prava

Naša škola se pridružila 12. festivalu prava djece.  U sklopu festivala  razredna nastava je  imala radionice koje su nastale u suradnji učiteljice Ivane Medić, Martine Bojmić, Anamarije Jerković i Antonia Petričevića u kojima su se u suradnji sa školskom knjižničarkom čitale knjige na temu dječjih prava te gledali video uradci. Učenici su imali i literarnu radionicu u sklopu koje je izrađen pano s porukama učenika.

8. razred je u suradnji knjižničarke i učiteljice Klare Tomić gledao film Just Becuase koji govori o tome kako ne nasilno riješiti probleme. Svi pogledani filmovi se bave tolerancijom, vršnjačkim nasiljem te obrađuju široki spektar tema.

Ovogodišnji filmovi birani su iz programa Revije hrvatskog filmskog stvaralaštva djece, jedine manifestacije u Hrvatskoj posvećene isključivo filmskom stvaralaštvu osnovnoškolaca. Svi filmovi se mogu pogledati i na webu festivala prava djece.

URL: https://festivalpravadjece.com/#hero

Viši razredi su imali i radionice povodom dana tolerancije sa nastavnicom Slađanom Vranjkvić u suradnji s nastavnicima viših razreda.  Na kraju smo izradili pano na kojem su radovi svih učenika od 1 do 8 razreda.