Vijesti iz knjižnice
Međunarodni etwinning projekt Amusing Design Thinking
Autor: Ivan Hrabrov, 4. 6. 2021.

U sklopu ovog međunarodnog projekta održane su Design Thinking radionice u 4. razredu. Učenici u sklopu ovog projekta uče kako kreativnost nije samo umijeće crtanja i ili slikanja, Design thinking metoda razvija kreativno samopouzdanje. Kreativno samopouzdanje  je sposobnost da pokažemo nezavršeni rad, sposobnost da sudjelujemo u nečemu u čemu možda nismo dobri, sposobnost suočavanja s problemima koji nemaju jasan odgovor (rješenje), sposobnost stvaranja inovativnih ideja. Stoga su učenici 4. razreda učili najprije kako dizajneri pristupaju fazi empatije. Odnosno, učili su  kako bez osude, okom početnika, znatiželjno i s poštovanjem krenuti u kreiranje proizvoda.

Učenici su imali zadatak intervjuirati člana svog para o njegovoj pernici. Nakon intervjua krenuli su u fazu definiranja potreba. Odnosno istraživali su  kakva pernica odgovara potrebama člana svog para. Potom su učenici imali fazu prototipa gdje su koristili jednostavne materijale za izradu svog prototipa. Učenici su tako najprije skicirali pernicu prema istraživanju kojeg su radili. A potom su i izradili pernice. Kako je sve to skupa izgledalo možete vidjeti u fotogaleriji.