Liječničke potvrde
Autor: Ivan Hrabrov, 11. 6. 2020.

LIJEČNIČKE POTVRDE ZA UPIS U SREDNJU ŠKOLU

Poštovani učenici i roditelji,

Za upis u srednju školu potrebne su liječničke potvrde-svjedodžbe za sva zanimanja u srednjim školama,osim gimnazijskog programa.Pri prijavi određene škole i zanimanja u aplikaciji Upisi.hr sa desne strane biti će istaknuto kakvu potvrdu trebate donijeti na upis.

Liječničke potvrde koje se traže su potvrde medicine rada i potvrda školskog liječnika.

U pravilniku za upis u srednju školu piše da je dozvoljena i  potvrda obiteljskog liječnika.Potvrda obiteljskog liječnika se izdaje samo onda ukoliko u tom području nema školskog liječnika ili liječnika medicine rada i privremeno je rješenje jer do kraja polugodišta,kada se upišete  je potrebno donijeti odgovarajuću potvrdu za upisano  zanimanje.

Medicina rada je privatna zdravstvena djelatnost i ona svoje usluge naplaćuje/oko 300 HK/.Ukoliko je za zanimanje koje ste odabrali ,potrebna liječnička potvrda Medicine rada,prije odlaska dužni ste donijeti potvrdu obiteljskog liječnika  na uvid i eventualne liječničke nalaze,ako imate kronične bolesti.

Medicina rada se nalazi u Šibeniku/Dom zdravlja,3.kat/ i u Zadru /Dom zdravlja/ i dr Mustać /iza Erste banke na Branimiru.

Savjet:Ne idite na Medicinu rada dok se ne objave konačni rezultati upisa.

Deficitarna zanimanja /pomorski nautičar,brodostrojar/kuhari,zidari i sl koja iziskuju preglede i liječničke svjedodžbe medicine rada ,učenici mogu prije završetka školske godine obaviti preglede,s tim da se prethodno jave u Zavod za zapošljavanje Zadar.Sa sobom moraju ponijeti zdravstvenu iskaznicu,potvrdu obiteljskog liječnika o eventualno  preboljelim kroničnim i duševnim bolestima .U Zavodu će imati dogovorena psihološka testiranja i razgovore,te će biti upućeni na Medicinu rada.Pregledi za deficitarna zanimanja se ne plaćaju .

Konačni rezultati upisa biti će objavljeni 25.srpnja 2020.

Kada budu objavljeni rezultati,vidjet ćete prema zanimanju koja potvrda Vam treba

POTVRDE NE IZDAJEMO PRIJE OBJAVE REZULTATA!

Liječničke potvrde školskog liječnika dr Marije Ivanko,za potrebita zanimanja npr ekonomist,prodavač,medijski tehničar,hoteljersko turistički tehičar,kozmetičar  i sl izdavat će se nakon 25.srpnja,kada se objavi konačna lista.Potvrde školskog liječnika su besplatne.

Molim Vas ,prije dolaska u Školsku ambulantu Biograd ,telefonski nas  kontaktirajte na broj 023 386 820.Potrebno je prilikom telefonskog  zvanja ,reći ime i prezime djeteta ,zanimanje i školu koju upisuje.Do dolaska po potvrdu,ista će biti ispisana,kako se ne bi stvarali redovi i gužve .Svi učenici su obavili sistematski pregled ,koji je bio obvezan i uvjet za ove potvrde.Potvrdu može preuzeti  učenik ili jedan roditelj.

Svim koji su ostvarili dodatni bod na zdravstvene poteškoće,sa Rješenjem od Zavoda za zapošljavanje javljaju se svojim razrednicima,koji im upisuju taj dodatni bod.

Lp dr Marija Ivanko

Biograd ,7 lipnja 2020.