Ritam odrastanja
Autor: Mladen Palić, 25. 11. 2019.

Nacionalni kviz za poticanje čitanja proveden je i ove godine u školskoj knjižnici OŠ „Vladimir Nazor“, Neviđane uz suradnju nastavnice hrvatskog jezika Slađane Vranjković i školske knjižničarke Maje Mrgić. Učenici 7. razreda Rahela, Jelena, Samir i Tit čitali su odabrane knjige kako bi mogli pristupiti rješavanju kviza koji se provodi kao dio manifestacije Mjesec hrvatske knjige (15. listopada - 15. studenog). Kviz se odvijao pod motom „Ritam odrastanja“, čime je pratio ovogodišnju glazbenu temu manifestacije: „U ritmu čitanja“.

Pobjednikom ovogodišnjeg kviza u našoj je školi proglašen Tit Pavšič, koji je nagrađen izletom u Zagreb na završnu svečanost Mjeseca hrvatske knjige i Nacionalnog kviza za poticanje čitanja. Ona se održala u četvrtak, 14. studenog 2019. u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu te su tom prigodom izvučeni dobitnici glavne i utješnih nagrada. Iako Tit tom prilikom nije imao sreće, mogao je uživati u prigodnom programu koji je obilježio nastup kvinteta Simply Brass, koji je izvodio poznate filmske glazbene teme, te u gostovanju književnica čiji su romani uključeni u ovogodišnji kviz: Jasminke Tihi-Stepanić, Ivane Guljašević Kuman i Vlaste Golub.

Tit je i dao izjavu o kvizu koja će se moći pogledati na YouTube kanalu Knjižnice Grada Zagreba pod nazivom Završna svečanost Nacionalnog kviza za poticanje čitanja 2019. nakon što se objavi tijekom prosinca.

Budući da je Tit za kviz pročitao roman „Drugačija“ Ivane Guljašević Kuman, odlučio je svoje sudjelovanje ovjekovječiti jednim „selfijem“ s autoricom.

Nakon svečanosti, Tit se sa školskom knjižničarkom uputio na naš najveći sajam knjiga, Interliber. Na Inteliberu je Tit razgledao mnoštvo knjiga te se, obogaćen jednim novim iskustvom, kao i novim stripovima, u popodnevnim satima autobusom vratio doma.