« Ožujak 2024 »

Dan neovisnosti Republike Hrvatske
Autor: Mladen Palić, 9. 10. 2018.

U petak 5. listopada prigodnim smo programom obilježili 8. listopada – Dan neovisnosti Republike Hrvatske. Kroz program su nas vodili Ena Dujmović, učenica 6.r. i David Škrokov, učenik 8.r. Na samom početku poslušali smo himnu i s ponosom se prisjetili svih koji su položili svoje živote na oltar Domovine kako bismo mi danas živjeli u slobodnoj Hrvatskoj. Na dan kada Hrvatska slavi svoj rođendan, prisjetili smo se stihova i nota koji slave ljepote naše domovine.

„Ja bih ugledao sunce kad bih ugledao nju, ja bih imao ljepotu da je pored mene tu. Ja sam znao da ću svoju ljubav pokloniti njoj, mojoj lijepoj zemlji Hrvatskoj", stihovi su koji se pjevaju svaki put kada igra hrvatska reprezentacija u bilo kojem sportu.

Povijesnu hrvatsku pobjedu i ulazak u finale Svjetskog nogometnog prvenstva Vatreni i navijači slavili su pjevajući stihove pjesme Moja domovina: „ima snagu zlatnog žita, ima oči boje mora, moja zemlja Hrvatska!“

Slijedio je kratak program koji su nam pripremili učenici od 1. do 4. razreda naše škole kako bismo na prigodan način obilježili jedan od najvećih praznika u Lijepoj Našoj. Prvašići su nam stihovima rekli što su poželjeli domovini. Drugaši su recitirali pjesme Malen je svijet i Hrvatske pobjede koju su napisali u čast domovini. Trećaši su nam recitirali pjesmu Moja domovina, a učenice 3. i 4.r. izvele su plesnu točku na pjesmu Croatia. Program je završen stihovima poznate navijačke pjesme Neopisivo.

I danas pamtim oca davno je to bilo

kad me na stadionu stavio u krilo,

tamo prvi put čuo sam

volim te Hrvatsko.

Na pitanje ovo od tada odgovor znam.

Najlakše je kad pitaju me

koliko i kako ja nju volim jako

samo jedna riječ bi bila to

neopisivo.

Ugođaj s priredbe možete pogledati u galeriji fotografija.