Millenium stih - poetski maraton „Riječi iznad svega" Zadar 2018.
Autor: Mladen Palić, 9. 10. 2018.

U petak 28. rujna 2018. godine učenici naše škole u pratnji ravnateljice Natashe Kraljev sudjelovali su na manifestaciji Millenium stih - poetski maraton „Riječi iznad svega" Zadar 2018.

Projekt je to koji je prvi put održan prošle godine, a organizira se pod pokroviteljstvom Zadarske županije, Turističke zajednice grada Zadra, Sveučilišta u Zadru i Udruge književnih stvaralaca „Riječi iznad svega". Cilj projekta je popularizacija poetske umjetničke riječi, ali i razvijanje svijesti cjelokupne javnosti o činjenici da je poetska riječ važan dio našeg života.

I ove se godine program održao u crkvi sv. Donata i bio je podijeljen u tri dijela. U prvom dijelu pod nazivom Na njima RIJEČ ostaje učenici osnovnih i srednjih škola Zadra i Zadarske županije čitali su svoju poeziju. Našu su školu predstavljali učenik 3.r. Lovre Ugrinić, učenica 4.r. Antonella Magić, učenice 6.r. Simona Ribić i Maria Škontra te učenica 8.r. Marina Ostojić. Mentorice učenika su učiteljice Anamaria Jerković i Slađana Vranjković.

Kako je protekao dan uz stihove i glazbu, pročitajte u osvrtu sudionika.

Na poetskom maratonu čula sam različite pjesme ostalih učenika drugih škola. Bilo je i članova glazbene škole koji su svirali na različitim instrumentima, npr. harfi, klaviru, violončelu… Najviše mi se svidio nastup koji je izvela cura na violončelu jer je povlačenje gudala po žicama zvučalo opuštajuće.

Simona

Na početku sam imala malu tremu, ali kad sam izrecitirala pjesmu, bila sam zadovoljna svojim nastupom. Bilo mi je drago recitirati pjesme s prijateljima. Najviše mi se svidjelo kad su učenici glazbene škole svirali na svojim instrumentima.

Maria

Stihove naših malih pjesnika pročitajte u priloženim dokumentima.

Priloženi dokumenti:
Nasi_radovi.pdf (39.72 KB)