Terenska nastava prvog razreda
Autor: Mladen Palić, 25. 7. 2018.

U četvrtak 14. svibnja realizirana je poludnevna višepredmetna nastava učenika 1. razreda u Tkon u pratnji učiteljice Martine Bojmić.

Terenska je nastava obuhvaćala posjet zdravstvenim ustanovama i kupanje u moru. Cilj terenske nastave bio je  unaprijediti sposobnost povezivanja spoznaja o zdravstvenim ustanovama i zdravstvenom osoblju u jedinstvenu logičku cjelinu, razvijati sposobnost zaključivanja, sposobnost služenja bilješkama i sposobnost kritičkog mišljenja. Posebna se pozornost posvetila   na važnost međusobnog pomaganja.

Učiteljica i učenici krenuli su do Tkona školskim autobusom. Putem do Tkona pričali su o onom što ih čeka u nastavku dana. Kad smo stigli u Tkon, zaputili smo se u ljekarnu Pablo gdje nas je srdačno dočekala farmaceutkinja Zlata Pandža Nogostić. U ljekarni su učenici razgledali sve prostorije  i postavljali pitanja ljekarnici. Najzanimljiviji dio  bila im je prostorija u kojoj se izrađuju lijekovi.

Nakon ljekarne posjetili smo ambulantu doktora Josipa Šarića i medicinsku sestru.

Usput smo svratili do pošte.

Marendali smo i s nestrpljenjem riješili nastavni listić, jer slijedio je najzanimljiviji dio dana kupanje.

Dan ranije u knjižnici smo gledali power point prezentaciju, napravljena je kompletna priprema za terensku nastavu prema satovima.

Učiteljica Martina Bojmić