S rukom u ruci i osmijehom na licu bojamo šarenu školsku razglednicu
Autor: Mladen Palić, 4. 6. 2018.

U petak 25. svibnja školskom smo priredbom zaokružili tjedan u kojem smo nizom aktivnosti proslavili Dan škole. S rukom u ruci i osmijehom na licu obojali smo šarenu školsku razglednicu.

Na početku programa Ena Dujmović i David Škrokov, voditelji programa, pozvali su ravnateljicu škole Natashu Kraljev koja je prigodnim riječima izrazila srdačnu dobrodošlicu te zahvalu svim gostima koji su svojim dolaskom uveličali ovaj, za sve nas, poseban dan – Dan naše škole. Voditelji su se osvrnuli na projekte, natjecanja, smotre, likovne i literarne natječaje u kojima smo sudjelovali tijekom godine dostojno predstavljajući svoj otok i svoju školu.

Slijedio je kratak kulturno-umjetnički program koji su pripremili učenici od 1. do 6. razreda uz pomoć svojih učiteljica.

Deset hrabrih prvaša i učiteljica Martina Bojmić odlučili su svoju sreću podijeliti s nama pjesmom Kad si sretan.

Drugaši pod mentorstvom učiteljice Ivane Medić pripremili su nam pravu rasplesanu poslasticu uz pjesmu Čokolada.

Trećaši pod mentorstvom učiteljice Anamarije Jerković donijeli su  nam ples u veseloj igri Gumi-gumi.

Četvrtaši pod mentorstvom učiteljice Branke Batinić Rončević plesom su nam i pjesmom ispričali biblijsku priču o Jerihonskim zidinama.

Petaši su pod mentorstvom razrednice Slađane Vranjković izveli ples uz pjesmu Let Me Love You.

Šestaši su nam pod mentorstvom razrednice Margarite Morić u zanimljivoj i neobičnoj izvedbi plastičnim čašama prenijeli ritam svoga razreda.

Zbor naše škole pod mentorstvom nastavnice Hedije Barić izveo je pjesmu La musica di notte uz pratnju učenica 5.r. Jelene Ostojić na klaviru, Ene Dujmović i Natali Rudić na flautama i učenice 7.r. Marine Ostojić na gitari.

Dan je škole i prigoda  za zahvalu i pohvalu svima koji su svojim trudom, radom i svojom podrškom omogućili da budemo uspješni, učimo i stvaramo te pronosimo ime svoje škole i otoka. Ravnateljica škole podijelila je pohvalnice učenicima i njihovim mentorima koji su sudjelovali na županijskim natjecanjima u znanju, smotrama, likovnim i literarnim natječajima te postigli zapažene rezultate i osvojili nagrade. Podijeljene su i  zahvalnice svim istaknutim pojedincima s našeg otoka bez čije pomoći i podrške ne bismo bili u mogućnosti realizirati planirane projekte.

Na samom kraju programa ravnateljica je zahvalila svima koji su sudjelovali u priredbi i najavila plesnu skupinu Dica otoka Pašmana uz čiji je ples završena proslava Dana škole.

Vidimo se iduće godine s još šarenijom, raspjevanijom i rasplesanijom razglednicom.

Ugođaj s priredbe možete pogledati u galeriji fotografija OVDJE.