IZLET 2., 3. I 4. RAZREDA U OGULIN I KUTEREVO
Autor: Mladen Palić, 25. 5. 2018.

U srijedu 9. svibnja 2018. godine išli smo na izlet u Ogulin i Kuterevo.

Krenuli smo iz Tkona za Biograd trajektom u 7.25 sati. Dok smo čekali trajekt, kiša je jako padala. Oko 8 sati smo krenuli iz Biograda za Ogulin. U Ogulin smo došli oko 11 sati. Tamo smo obišli Park izviđača, vidjeli smo Đulin ponor te smo posjetili Ivaninu kuću bajke.

Vodič nam je ispričao legendu o Đulinom ponoru. U Ivaninoj kući bajke smo vidjeli: čarobno zrcalo, stabla koja pričaju bajke, začarani hodnik,…  Još smo gledali crtiće, fotografirali se i kupovali suvenire. Nakon toga smo otišli na ručak. Tamo nas je dočekao animator koji nas je zabavljao. Nakon ručka smo položili vozački ispit i dobili vozačku dozvolu za let na metli. Poslije toga smo jeli sladoled i kupovali suvenire. Oko 15 sati smo krenuli prema Kuterevu. U Kuterevo smo došli oko 16.30 sati. Prvo smo vidjeli mlade medvjede, a zatim velike. Njihova imena su: Mirna Zoo, Marko Kralj, Ljubo Lik, Mlada Gora i drugi. Oni jedu kukuruz, bobice, jabuke i kruške.

Prije polaska kući mogli smo još kupovati suvenire s likom medvjeda.  U Biograd smo došli oko 19.40 sati. U 20.10 sati s trajektom smo se uputili za Tkon. Tamo nas je čekao školski autobus, a neku djecu su dočekali roditelji.

Učenici 2., 3. i 4. razreda

Evo i nekih učeničkih dojmova:

Bilo je odlično i zabavno! Osjećala sam se uzbudljivo zato što smo bili kod medvjeda.                    ( Gabrijela 3. r. )

Najviše su mi se svidjeli medvjedi.  ( Luka T. 3. r. )

Bilo mi je super! Želim to ponoviti i to brzo!  ( Barbara 3. r. )

U Ivaninoj kući bajke svidjelo mi se čarobno zrcalo koje je bilo jako smiješno.  ( Filip 4. r. )

Bilo mi je jako lijepo i zabavno. Najljepše mi je bilo u Ivaninoj kući bajke.  ( Antonia 2. r. )

Na izletu mi je bilo odlično! Zabavila sam se s prijateljima. Osobito u Ivaninoj kući bajke kada sam otkrila svoju moć.  ( Fani 2. r. )

Bilo mi je super! Najbolje mi je bilo kad sam gledao medvjede.  ( Lovre 2. r. )

Meni je bilo zanimljivo i osjećala sam se sretno.  ( Dea 3. r. )

Ja sam se baš dobro zabavio i osjećao se veselo.  ( Gabriel 3. r. )

Bilo mi je jako dobro i osjećao sam se jako veselo.  ( Toni 3. r. )