« Ožujak 2024 »

Izlet u Karlovac
Autor: Mladen Palić, 21. 5. 2018.

U ponedjeljak 14. svibnja učenici 5. i 6. razreda u organizaciji agencije Miatours iz Zadra u pratnji svojih razrednica Margarite Morić i Slađane Vranjković otputovali su na jednodnevni izlet u Karlovac.

Učenici su školskim autobusom stigli na trajektno pristanište u Tkonu gdje ih je dočekala tajnica škole Adriana Ćosić i pratila na putovanju trajektom do Biograda na Moru. Tu su ih dočekale razrednice i Iva, voditeljica putovanja. Smjestili su se u autobus i autocestom krenuli do Karlovca. Vrijeme su kratili slušanjem glazbe i društvenim igrama.

Uz kratko stajanje za osvježenje stigli su na prvo planirano odredište – slatkovodni akvarij Aquatica u Karlovcu. Uz stručnog vodiča razgledali su akvarij čiji postav predstavlja raznolikost vrsta od izvora prema ušću rijeke. Učenike su posebno zainteresirali veliki primjerci štuke, soma i šarana te tunel koji je pretvoren u stropni akvarij. Bilo je to pravo mjesto za zajedničku fotografiju.

Nakon posjeta suvenirnici uputili su se autobusom prema središtu Karlovca. Na središnjem Trgu bana Josipa Jelačića voditeljica je upoznala učenike sa zanimljivostima stare gradske jezgre i česme smještene na Trgu.

Slijedilo je kratko slobodno vrijeme za istraživanje Karlovca i kupovinu suvenira. Sljedeće odredište bio je restoran Mirjana na Rastokama gdje je bio ručak. Nakon ručka pješke su se uputili prema Rastokama.

Dočekala ih je rastočka vila koja ih je upoznala s legendama o slapovima Vilina kosa, Hrvoje i Veliki buk. Posjetili su i mlinice gdje im je vila pričala o običajima i tradiciji rastočkoga kraja. Nakon obilaska uputili su se na kupalište uz rijeku Koranu gdje je održana Lička olimpijada.

Učenici su se natjecali u skakanju u vrećama, potezanju konopa i bacanju vorteksa. Uz kratko zaustavljanje na odmorištu slijedio je put prema Biogradu. Učenike je u Biogradu dočekala ravnateljica škole Natasha Kraljev koja ih je pratila na putovanju trajektom do Tkona i školskim autobusom do sretnog povratka kući.

Zahvaljujemo ravnateljici i tajnici škole na pomoći u realizaciji putovanja i učenicima na dostojnom predstavljanju naše škole i otoka.

Lička olimpijada 1. dio

Lička olimpijada 2. dio