« Ožujak 2024 »

Poetski maraton
Autor: Mladen Palić, 10. 10. 2017.

U subotu 30. rujna 2017. godine jedanaest učenika naše škole u pratnji  ravnateljice Natashe Kraljev te svojih mentorica Anamarije Jerković i Slađane Vranjković sudjelovalo je na manifestaciji Millenium stih - poetski maraton „Riječi iznad svega" Zadar 2017.

Pod pokroviteljstvom Zadarske županije, TZ grada Zadra, Sveučilišta u Zadru i Udruge književnih stvaralaca „Riječi iznad svega" u subotu 30. rujna u 16 sati u crkvi sv. Donata održana je  manifestacija Millenium stih - poetski maraton „Riječi iznad svega" Zadar 2017. na kojoj su našu školu predstavljali učenici 3.r. Barbara Blagdanić, Antonella Magić, Petra Pedišić, Leo Štorić, Luka Tolja (ujedno i najmlađi sudionici), učenice 6.r. Iva Stagličić i Laura Škontra te učenice 7.r. Marija Benić, Doroteja Jerković, Maja Jureško i Marina Ostojić.  Manifestacija ima nekoliko ciljeva, a prvi je promicanje čitanja i pisanja, posebice poetske riječi, kod osnovnoškolaca, srednjoškolaca, studenata, ali i kod odraslih ljudi.

Kako je protekao dan, što su vidjeli i čuli, pročitajte u osvrtu učenice 6.r. Laure Škontra.

Na putu do Zadra u brodu smo vježbali stihove svojih pjesmica pa je vrijeme brzo prošlo. Okupljanje svih sudionika bilo je u 15.30 sati ispred crkve sv. Donata gdje smo se svi zajedno fotografirali za uspomenu. Program je započeo u 16.00 sati i kroz otvorena vrata crkve odjekivali su dječji glasovi. Naša je škola nastupila prva pa smo nakon toga mogli opušteno uživati u pjesmicama učenika iz drugih škola. Najviše su mi se svidjele pjesmice učenika iz bibinjske škole jer su bile jako smiješne. Drago mi je što sam imala priliku sudjelovati na ovoj manifestaciji, pokazati svoju vještinu slaganja stihova i zabaviti se. Voljela bih da ima još ovakvih susreta u kojima kroz druženje i zabavu upoznajemo svoje vršnjake i običaje mjesta iz kojih dolaze te predstavljamo svoju školu i svoj otok. Na odlasku smo bili umorni, ali puni dojmova koje smo kroz smijeh prepričavali cijelim putem do kuće. Nadam se da ćemo se iduće godine ponovno vratiti.

Pročitajte pjesme naših mladih pjesnika i pogledajte ugođaj s manifestacije u galeriji fotografija OVDJE.