« Ožujak 2024 »

Valentinovo
Autor: Mladen Palić, 30. 3. 2017.

Slaveći LJUBAV, najuzvišeniji od svih osjećaja, i ove smo godine u našoj školi brojnim aktivnostima obilježili Valentinovo.

Učenici 8.r. sa svojom razrednicom Vivijanom Melada uoči  Dana zaljubljenih pogledali su film Romeo i Julija. Iako je redatelj B. Luhrmann priču smjestio u moderan američki grad, cijeli se film temelji na originalnim Shakespeareovim dijalozima. Bezvremenska priča o tragičnom kraju nesretnih ljubavnika ostavila ih je bez daha. Na satu hrvatskoga jezika okušali su se u zaboravljenoj vještini pisanja pisama i zadatak nije bio nimalo lak. Pisali su ljubavna pisma svome Romeu i Juliji, a poticaj je stigao od brojnih književnih djela s temom ljubavi i od nastavnice, naravno.

Sedmu godinu zaredom u našoj je školi organizirana LJUBAVNA POŠTA. U tjednu prije Valentinova učenici su ubacivali  svoja pisma i poruke za drage osobe u veliki sandučić u učionici hrvatskoga jezika. Na sam dan Valentinova osmašice Lea i Mia Dešpoja, Lori Gobin te osmaši Roberto Fantov, Dominik Kulonja i Abel Kuštera odigrali su uloge poštara i podijelili željno iščekivane poruke.

Na samom kraju događanja u mjesecu ljubavi ostaje nam školski literarni natječaj za (Ne)običnu ljubavnu pjesmu koji se u organizaciji naše knjižnice održava petu godinu zaredom. Od pjesama pristiglih na natječaj knjižničarka i nastavnica hrvatskoga jezika izabrale su pjesmu učenika 5.r. Emanuela i Ivana Pedišića za najbolju pjesmu. Drugo mjesto osvojile su učenice 6.r. Marija Benić i Marija Galović, a treće mjesto Maja Jureško, također učenica 6.r. Čestitke pobjednicima, a svima vama vrijednim stihoklepcima koji ste sudjelovali u natječaju više sreće druge godine.

Nagrađene pjesme možete pročitati u prilogu i pogledati fotografije s dodjele priznanja i nagrada. Možete pogledati i filmić nastao tijekom podjele ljubavne pošte.

Priloženi dokumenti:
pjesme.docx (11.61 KB)