« Srpanj 2024 »

Golubica – Čudesna priča
Autor: Mladen Palić, 14. 2. 2024.

U povodu obilježavanja 27. siječnja Međunarodnoga dana sjećanja na žrtve Holokausta i sprječavanja zločina protiv čovječnosti učenici 7. i 8. razreda u pratnji pedagoginje Marte Kožul Blagdanić i nastavnice Slađane Vranjković posjetili su u petak 19. siječnja zadarski CineStar gdje su pogledali igrani film Golubica – Čudesna priča.

O FILMU:

Nova adaptacija bestseler romana White Bird: A Wonder Story, autorice Čuda, R.J. Palacio, knjige koja je potaknula pokret #BudiFrend koji promiče ljubaznost, ravnopravnost i prijateljstvo. U novom poglavlju ČUDA otkrivamo novu stranu Julianove priče, koji se bori pronaći svoje mjesto u društvu otkako je izbačen iz bivše škole zbog nedoličnog ponašanja prema Augustu Pullmanu. Kako bi promijenila njegov život, Julianova baka (Helen Mirren) mu konačno otkriva vlastitu priču o hrabrosti - tijekom njezine mladosti, pod okupacijom nacista u Francuskoj, jedan ju je dječak zaštitio od smrtne opasnosti. Njih su dvoje pronašli prvu ljubav u zadivljujućem, čarobnom svijetu koji su sami stvorili, dok je dječakova majka (Gillian Anderson) riskirala sve kako bi ih zaštitila. Golubica: Čudesna priča, kao i Čudo prije nje, poticajan je film o tome kako jedan čin dobrote može mijenjati sudbine i potaknuti druge ljude da počnu činiti isto.

preuzeto sa stranice https://zadar.cinestarcinemas.hr/

Film nam prenosi brojne poruke, u nastavku donosimo neke.

Svijet zbilje ima svoje granice, svijet mašte je neograničen.

U životu se zaboravi mnogo toga, ali nikad dobrota.

Uvijek je potrebna hrabrost da budeš ljubazan, ali u to vrijeme takva ljubaznost vas je mogla koštati svega.

Dojmove učenika o filmu možete pročitati u nastavku.

Film je odlično snimljen, grafika je savršena, a sam film ima odličnu priču. Vrijedi ga pogledati jer ima mnogo zanimljivih događaja.

Loris

Film je jako zanimljiv i poučan. Sve mi se jako svidjelo, osim kraja. U meni je probudio emocije zahvalnosti i shvatila sam koliko sam sretna što se to (rat) trenutno ne događa u mojoj zemlji. Užasno je do koje granice može doći ljudska mržnja.

Nika

Film je jako zanimljiv, ali istovremeno i jako tužan. Preporučila bih svima da ga pogledaju jer je poučan.

Isabella

Film je bio zanimljiv jer je u njemu bilo puno akcije. Pokazuje nam kako je bilo Židovima u Drugom svjetskom ratu. Preporučio bih ga jer je zanimljiv i prenosi nam važne pouke.

Filip P.

Film mi je bio odličan, osim završetka. Preporučujem da ga pogledate, ali pripremite se za završetak.

Roko

Film mi je bio zanimljiv zbog Sare, Juliana i ptičice. Preporučujem svima da ga pogledaju jer je zanimljiv i prenosi važnu poruku.

Zlata

Najdraži dio u filmu bio mi je kad je Julien sakrio Saru, a najgori kad je umro. Moj doživljaj filma koji želim prenijeti budućem gledatelju je da je film zanimljiv i poučan.

Danna

Najljepši dijelovi u filmu bili su mi kad je Julien pomogao Sari i proslava Sarinoga rođendana. Film je jako poučan i može te naučiti puno toga, zato preporučujem da ga pogledate.

Julia