« Srpanj 2024 »

Robotika u našoj školi
Autor: Ivan Hrabrov, 11. 10. 2023.

U okviru projekta "Jačanje STEM vještina u osnovnim školama u Zadarskoj županiji – STEM County" učenici OŠ Vladimir Nazor Neviđane posjetili su manifestaciju Europska noć istraživača koja je u organizaciji Sveučilišta u Zadru i brojnih partnera 29. listopada održana u Zadru. Ukupno osam učenika naše škole u pratnji učitelja koji su uključeni u STEM projekt obišli su izložbeni prostor, ali i sudjelovali u radionicama i prezentacijama. Posebno ih se dojmila radionica Parka znanosti iz Oroslavja u kojoj su aktivno sudjelovali. Nadamo se da je ova odlična manifestacija ostavila dojam na naše učenike i potakla ljubav prema prirodnim znanostima. Od prošle nastavne godine naša škola je uključena u projekt "Jačanje STEM vještina u osnovnim školama u Zadarskoj županiji – STEM County" u okviru kojega je formirana izvannastavna aktivnost na temu robotike. Radionice su vrlo popularne, održavaju se svaki tjedan, a s dolaskom brojne informatičke opreme koja je dio projekta nadamo se da će postati sve zanimljivije.
Nositelj projekta je Grad Zadar, a Zadarska županija, uz Sveučilište u Zadru, Ustanovu za razvoj kompetencija, inovacija i specijalizacije Zadarske Županije INOVAcija i Muzej Vitenfabrikken iz Kraljevine Norveške, sudjeluje u projektu kao jedan od četiri partnera sa svojih pet škola kojima je osnivač i to: OŠ Zemunik, OŠ Jurja Dalmatinca Pag, OŠ Vladimir Nazor Neviđane, OŠ Franka Lisice Polača te OŠ Biograd na moru.
Ukupna vrijednosti projekta „STEM-COUNTY“ iznosi 966.407,85 eura te je osigurano 100% financiranje svih projektnih elemenata bespovratnim sredstvima.. Projekt se financira u okviru programa „Lokalni razvoj i smanjenje siromaštva" koji čini dio Financijskih mehanizama Europskog gospodarskog prostora i Kraljevine Norveške.