TURNIR „ČOVJEČE NE LJUTI SE“ – PRVI RAZRED I „TATE ZA 5“
Autor: Mladen Palić, 5. 3. 2020.

U okviru projekta LORA i školskog projekta „Tate za 5“ održana je prva aktivnost. U srijedu, 26. ožujka 2020.g., učenici prvog razreda su sa svojim tatama sudjelovali na turniru Čovječe ne ljuti se.

Prije formiranja turnirske tablice i samog turnira, školska pedagoginja Marta Kožul Blagdanić održala je predavanje za tate i djecu na temu  Važnost igre u ranoj dječjoj dobi. Prvi dio prezentacije se odnosio na utjecaj društvenih igara na razvoj djeteta (vizualna percepcija, matematičke funkcije, socio-emocionalni razvoj, razvoj pamćenja, koncentracije itd.). U drugom dijelu je govorila o razlici između igre majki i očeva (važnost očeve čvrstine u razvoju djeteta, o važnosti provedenog slobodnog vremena, na koji način se sve može provoditi slobodno vrijeme). Na kraju je naglasila da je prilikom igre vrlo važno da su očevi fokusirani na igru (bez mobitela, TV-a, upadanja u razgovor), te da je bolje i manje se vremenski posvetiti djetetu, ali da je kvalitetnije.

Čestitala je očevima njihov dan koji se bliži (19. ožujka - Dan očeva)!

Nakon predavanja je krenuo turnir koji je podigao prašinu u učionici. I tate i djeca su se pošteno borili, ali poklon bon za pizzu i piće u restoranu Zrinski su osvojili Marcela i njen tata Stipe.

Evo i nekoliko osvrta naših prvaša:

L. F.: „Bilo mi je super zato što smo igrali Čovječe ne ljuti se i zato što sam imala prijatelje!“

L. P.: „Bilo mi je dobro kada smo se slikali.“

R. Z.: „Bilo mi je super jer smo tata i ja zajedno igrali. Na kraju sam bio sretan kada sam išao doma jer sam bio jako gladan.“

M. L.: „Bilo mi je najbolje kada smo tata i ja pobijedili i kada sam tri puta dobila šest! Ja bi da opet bude turnir s tatom, ali da drugi puta netko drugi pobijedi zato što sam ja već pobijedila!“

A. K.: „Bilo mi je fora kada smo tata i ja prvi puta dobili šest! Drugi puta bi nagrada mogla biti odlazak s tatom u vodeni park!“

A. Lj.: „Bilo mi je super s tatom! Mogli bi drugi puta igrati s tatama Čovječe, glupiraj se!“

L. P. i I. I., učenici petog razreda, došli su na radionicu kako bi sve fotografirali i snimili. Njihove fotografije i video možete pogledati u našoj galeriji.

Voditeljica projekta „Tate za 5“,

Ivana Medić